O nas

Jesteśmy małą, domową, ale profesjonalną hodowlą kotów rasy maine coon. Naszą pasją są nasze koty – traktowane jako domownicy, najważniejsze istoty w naszym domu…

Uważamy się przede wszystkim za miłośników tych wspaniałych zwierząt - i tych domowych i tych rasowych.
Od 2000 roku, kiedy po raz pierwszy na żywo zobaczyliśmy maine coon'y, jesteśmy zakochani w kotach tej właśnie rasy. Dopiero jednak niedawno zdecydowaliśmy się na założenie hodowli. Dużo rozmawialiśmy z innymi hodowcami i właścicielami tych pięknych kotów, jeździliśmy na wystawy, staraliśmy się poznawać coraz lepiej rasę i jej standard, uczyliśmy się jak o koty dbać, jak pielęgnować, jak żywić, jak zapewnić im zdrowie. Studiujemy etologię, genetykę, fizjologię kotów. Oczywiście wciąż i nieustannie się uczymy!

Naszą misją jest dbanie o rozwój i dobrostan kotów rasy maine coon. Wizją - hodowanie spektakularnych maine coon'ów: jak najlepszych w typie, dużych, zdrowych i o wyważonym charakterze. Opracowaliśmy przemyślany i długoterminowy plan hodowlany. Planujemy mieć rzadko mioty, a kocięta chcemy przeznaczać przede wszystkim na tzw "kolanka" miłośników tej rasy.  Kociaki będą przechodzić zabieg kastracji lub sterylizacji przed opuszczeniem naszego domu. W wyjątkowych przypadkach będziemy rozważać przeznaczenie kociaka do hodowli (maksymalnie jedno kocię z miotu). Nasze koty mieszkają z nami w domu. Mają dostęp do wszystkich miejsc i pomieszczeń w których i my przebywamy. Mają również do swojej dyspozycji odpowiednio zabezpieczony taras.

Dość często bywamy na wystawach, zarówno tych w Polsce jak i zagranicą. Robimy to dla przyjemności kontaktów z innymi miłośnikami rasy, ale również dlatego, aby być na bieżąco z rozwojem rasy, obserwować koty pochodzące z różnych linii. To pozwala nam "wyostrzyć oko" również w stosunku do własnych kotów.
 
Wszystkie nasze koty przechodzą szereg badań – zarówno genetycznych jak i diagnostycznych. Nasze koty są przebadane pod względem FIV, FeLV, HCM, PKD, HD, SMA oraz PL.

Jesteśmy stowarzyszeni w FIFe (Felis Polonia). Naszym klubem jest Elitarny Klub Kota Rasowego (EKKR) z siedzibą w Warszawie. Należymy również do Supreme Maine Coon Club - klubu hodowców rasy maine coon.