SC (N) Honey Hill's Amanda Pistash
Kod EMS - kolor n 22 - czarny klasycznie pręgowany
Data urodzenia 29 sierpnia 2008
Rodzice

Hillside Remington

(N) Honey Hill's Freedom To Speak

Waga 7 kg
Tytuły Supreme Champion
Osiągnięcia
wystawowe
23 x EX1, 4 x EX2, 4 x BIV, 1 x BIV Total, 6 x NOM BIS,1 x Best In Show

Amanda jest perfekcyjnym przykładem wspaniałego look’u typowego dla Maine Coon'ów oraz cudownego charakteru tej rasy.

Amanda przyjechała z Honey Hill’s – uznanej norweskiej hodowli z tradycjami. Jestem niezwykle wdzięczna i dumna, że trafiła właśnie do nas!

Amanda reprezentuje to, co uwielbiamy w Maine Coon’ach, zarówno od strony przodków – wspaniałe, wyraziste linie, charakterystyczny dla kotów z tej hodowli look – jak i fenotypu – mocne ciało oraz świetną w proporcjach głowę, z szeroką, mocno zaznaczoną kufą, świetnym profilem i strzelistymi, dobrze osadzonymi uszami. Mandy jest bardzo dużą kotką jak na swój wiek (aktualnie 3 kg w wieku 4 miesięcy). Dodatkową cechą ją wyróżniającą jest niesamowicie gęste i niespotykanie długie futro o mocno zaznaczonym klasycznym rysunku .

Fistaszek (od jej drugiego członu imienia Pistash) – jak ją nazywamy – ma wspaniały charakter. Jest całkowicie bezstresowym, łagodnym i czułym łobuzem z prawdziwą fantazją! Od pierwszych chwil w samochodzie w drodze do domu zachowywała się bardzo grzecznie, a na postojach wiedziona nieustraszoną ciekawością zwiedzała najbliższe otoczenie w samochodzie, by chwilę później wylądować na moich kolanach i zacząć głośno mruczeć! Po przyjeździe zadomowiła się niezwykle szybko. Ku naszej prawdziwej radości i uciesze, Amanda bawi się i broi z wielką gracją i słodyczą, wykorzystując wszystkie, również dawno zapomniane przez inne koty, zabawki i urządzenia. Interesuje się wszystkim, co się wokół niej dzieje! Fistaszka odkryła również w sobie talent bibliofilski, dziurkując już w pierwszą noc wszystkie pozostawione na stoliku czasopisma i książki... Jest też jedynym kotem w naszym domu – poza Cliffem – który ogląda telewizję śledząc przez dłuższy czas ekran i poruszające się postaci. Lubuje sie szczególnie w narciarstwie alpejskim i skokach :-))

Anders, Nan – dziękuję Wam stokrotnie za tą rozmruczaną i piękną dziewczynkę!!!