Zaproszenie kota do domu oznacza zawszę prawdziwą zmianę - koniec naszego starego życia oraz początek nowego - jeszcze bardziej ekscytującego! Dla tych, którzy planują pierwszego kota, opracowaliśmy kilka ogólnych informacji na temat tego, co trzeba przygotować i co ewentualnie zmienić w domu przed przyjęciem malucha.


Maine coon’y nie są kotami wymagającymi bardzo wielu intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych. Niemniej jednak warto wiedzieć, na co powinno się zwrócić uwagę, i z jaką częstotliwością oraz w jaki sposób należy wykonywać podstawowe czynności pielęgnacyjne.


Posiadanie zwierzęcia to moc radości na co dzień i pewnie większość kociarzy przyzna, że nie wyobraża sobie swojego domu i własnego życia bez kota… Niemniej jednak trzeba zdać sobie sprawę z ograniczeń jakie do naszego domu wnosi żywa istota!


Według nas funkcją właściwego odżywianie nie jest tylko dostarczanie wymaganych składników pokarmowych przekładających się na energię i podtrzymujących funkcje życiowe organizmu. Żywienie to również profilaktyka, terapia, długookresowe podtrzymanie prawidłowego rozwoju, kondycji fizycznej i psychicznej oraz zapewnienie długowieczności kotu.


Nasza znajoma zasugerowała, że ten temat powinien nazywać się „jak umyć kota i przeżyć” ;-). Pierwsza kąpiel faktycznie zwykle należy do trudnych, nawet jeśli kot jest w miarę współpracujący. Natomiast przyzwyczajenie kota do kąpieli jest możliwe a i sam zabieg nie musi być udręką!


  [1] | 2