GIC (N) Mydele's Tyr
Kod EMS - kolor n 09 24 - czarny z białym cętkowany
Data urodzenia 6 kwietnia 2009
Rodzice

EC Alamoosook

IC (N) Mydele's Ylva

Waga 8,5 kg (w wieku 11 miesiący)
Tytuły

Grand International Champion

Osiągnięcia wystawowe 13 x EX1, 1 x EX3, 5 x BIV Total, 2 x BIV, 7 x NOM BIS, 1 x Best in Show

Tyr to nasz najdłużej wyczekiwany kocurek. Jestem przeszczęśliwa, że w końcu dołączył do nas!

Tyr’ek to dla mnie uosobienie perfekcyjnego kota rasy Maine Coon. Jest dokładnie taki, jak sobie wymarzyłam! Pochodzi ze wspaniałej, profesjonalnej norweskiej hodowli Mydele’s. Jesteśmy zakochani zarówno w pięknej mamie Ylvie jak i babci naszego cudownego malucha – jednej z najbardziej utytułowanych kotek Maine Coon na świecie – Zwyciężczyni Świata (World Winner) i Zwyciężczyni Skandynawii  (Scandinavian Winner) – My Maine av Persicum.  Już teraz widzimy, jak wspaniałe cechy Tyra przodków znalazły swój wyraz w jego eksteriorze.

Jego najbardziej wybijającą cechą jest perfekcyjna głowa – z ekstremalnie wysokim czołem i świetnym profilem kończącym się zaokrąglonym topem, szeroką kufą z niesamowicie mocną, głęboką brodą oraz doskonałymi w kształcie, dobrze osadzonymi, dużymi uszami. Wspaniałe futro oraz mocna budowa dopełniają całości!

Tyr czyli – mało oryginalnie, ale pasuje jak ulał – Miś jak go nazywamy, ma również wspaniały charakter. Mały jest radosnym, wiecznie rozmruczanym, otwartym na wszelkie nowości łobuziakiem.  Jest bardzo towarzyski i koniecznie musi przebywać z nami – zamknięty w pokoju zaczyna wyć w niebogłosy, stawiając na równe nogi nas wszystkich i wymuszając właściwe według niego traktowanie, czyli otwarcie do szeroka wszystkich drzwi w domu! Tyrek jest niesamowicie gadatliwy, każde wydarzenie komentuje na głos wydając przeróżne dźwięki, które wzbudzają w nas nieustanny uśmiech. Wciąż poznajemy się nawzajem, mam nadzieję, że niedługo będę mogła uzupełnić opis naszego najmłodszego Misia!

Będziemy z radością obserwować jego dalszy rozwój!

Gudrun, nie mam słów, aby wyrazić swoją wdzięczność… Tak więc powiem po prostu: bardzo, bardzo dziękuję!!