SC Alfarcoon Olhan
Kod EMS - kolor n 09 24 - czarny z białym cętkowany
Data urodzenia 16 marca 2009
Rodzice

EC/SC Dream Time of Silverside*PL

SC Penogacats Xully

Waga 9 kg
Tytuły Supreme Champion
Osiągnięcia
wystawowe
24 x EX1, 6 x EX2, 2 x EX3, 15 x BIV, 11 x NOM BIS, 2 x Best in Show, 2 x Best in Show Opposite Sex, 1 x Best in Category, 1 x Best of Best III Special Maine Coon Show

Olhan był tym jednym z tych kociaków, o których wiadomo od samego początku, że po prostu nie sposób ich oddać!

Był najbardziej ekstremalny w typie, największy i najmocniejszy wśród naszych kotów z miotu O. Cechowała go również najbardziej urocza osobowość oraz żywa inteligencja. Był zawsze pierwszy – razem ze swoją siostrą Ocailą – w wypróbowywaniu nowych rzeczy. Pierwszy wyszedł z budki – porodówki, pierwszy zjadł suchą karmę, pierwszy skorzystał z kuwety czy też rozpracował nowe zabawki…

Kiedy zaczął dorastać byliśmy już pewni, że posiada te cechy, które są dla nas najważniejsze w programie hodowlanym. Po Dreamku odziedziczył super mocne, długie, umięśnione ciało, wspaniale, duże uszy we właściwym kształcie oraz szeroką mocną kufę i idealny charakter. Po Xully otrzymał – ponownie – absolutnie długie ciało, ogon w rozmiarze XXL oraz wybitny intelekt. Odziedziczył również to, co najbardziej cenimy i co wierzymy stanowi o różnicy pomiędzy bardzo dobrym w typie a jedynie przeciętnym Maine Coonie – wspaniałą głowę z wysokim czołem, mocno zaznaczonym profilem oraz zaokrąglonym czołem i topem głowy. Te cechy pochodzą z kombinacji najlepszych, starych Amerykańskich linii kotów tej rasy, które znajdują się w rodowodzie Olhana. Nie jesteśmy specjalnymi fanami jego koloru futra, a w szczególności rozłożenia bieli na jego pyszczku, co powoduje, że trudno jest uchwycić – szczególnie na zdjęciach – jego najlepsze cechy. Niemniej jednak jesteśmy bardzo dumni z naszego chłopca!

Pucio – jak go najczęściej nazywamy – jest kotem o przewspaniałym charakterze. Jest bardzo spokojny, uważny i troskliwy, nie ma charakteru urwisa, a raczej naturę filozofa. Zawsze pilnie obserwuje świat wokół niego, nigdy się nie spieszy, na wszystko znajdzie czas. Lubi się bawić, szczególnie razem z bratem Oiltarem czy Tyrem, natomiast nigdy nie przekracza pewnych granic, do końca pozostaje zrelaksowany i delikatny.  Dzieli również jedną unikalną cechę ze swoim wujkiem Codim (Cold Fire) – kiedy na nas patrzy, czujemy się wnikliwie przeanalizowani i prześwietleni do szpiku kości. Olhan jest naprawdę mądrym i wnikliwym kotem!

Teraz, kiedy już nie ma z nami Dreamka, Pucio stał się jeszcze bardziej wyjątkowy i ważny. Istotny nie tylko dla naszego planu hodowlanego, ale także z powodu niesamowitego, wybitnego charakteru i osobowości. Pucio jest dla nas kopią swojego wspaniałego ojca, tylko w innym kolorze… Już nie możemy się doczekać na kolejne pokolenie Alfarcooników - kociaków Olhana!