CH Alfarcoon Oiltar
Kod EMS - kolor n 24 - czarny cętkowany
Data urodzenia 16 marca 2009
Rodzice

EC/SC Dream Time of Silverside*PL

SC Penogacats Xully

Waga 9 kg
Tytuły Champion
Osiągnięcia
wystawowe
6 x EX1, 1 x EX3, 4x BIV, 2x NOM BIS

Oiltar uwiódł nas już jako mały kociak. Był tak kontaktowy i towarzyski, że wprost niemożliwością było się od niego odkleić!

Tygrynio, jak nazwaliśmy małego Oiltarka, po prostu wtargnął w nasze serca w takim stylu, że przepadliśmy z kretesem! To kot szczególny, mający tak niesamowity kontakt z człowiekiem, że nie da się go opisać za pomocą słów. Tygrysek – podobnie jak jego brat Olhan – jest jednocześnie bardzo obiecującym kotem pod względem hodowlanym, choć reprezentuje odmienny nieco typ. Jego cechami charakterystycznymi jest bardzo mocne ciało, długi ogon i przepiękna głowa – z dużymi uszami, długą, kwadratową kufą z bardzo dobrze zaakcentowaną brodą i zaznaczonym profilem. Oiltarek jest przedstawicielem najlepszych cech swoich rodziców!

Pod względem cech charakteru, Tygrysek to stuprocentowa przylepa. Nie możemy odkleić się od niego ani na moment czy krok. Prędzej czy później tak czy owak wyląduje na naszej głowie! Bardzo ciężko jest zrobić mu jakiekolwiek zdjęcie, gdyż najczęściej można go spotkać przylepionego – praktycznie dosłownie – do jednego z nas i trudno jest dociec, gdzie kończy się człowiek a zaczyna kot... Dodatkowo jest wyjątkowo wygadanym zwierzątkiem, gdy tylko złapie kontakt wzrokowy zaczyna swoje głośne opowieści. Przy czym prześmiesznie marszczy nos i zwija język w trąbkę – mimika a la Tygrys nie do podrobienia! Z powodu jego wyjątkowych manier otrzymał imię Upierdliwiek, które tak do niego idealnie pasuje, jakby zostało wymyślone specjalnie dla niego! Poza tym Tygrysek ma powalający apetyt… Jest nieustannie głodny, a wieczorne karmienie mięsem wzbudza w nim takie namiętności, że potrafi mnie przewrócić razem z miskami… Niesamowite!!

Po tym jak odszedł od nas Dreamek, początkowo zdecydowaliśmy się pozostawić Tygrynia w naszej hodowli. Niemniej jednak gdy Oiltar dorósł, dość szybko okazało się, że jego niesamowicie silne libido powoduje ciągłe frustracje i stres. Stał się daleki od wyluzowanego kota jakim był wcześniej. Dlatego uznaliśmy, że będzie o wiele szczęśliwszy jako kastrat. Teraz wiedzie radosne i beztroskie życie u Agaty i jej rodziny w towarzystwie czworonożnych przyjaciół. Jesteśmy nieustannie dumni z naszego Tygrysiątka!